Zadbaj o to, by Twoje otoczenie było zawsze czyste! Centralny odkurzacz to instalacja, którą ukrywa się w ścianach domu. Na jednym końcu jest jednostka centralna, a na drugim gniazdo, do którego…
Centralne ogrzewanie to powszechny system ogrzewania domów jednorodzinnych. Najczęściej stosowane schematy instalacji c.o. to: z kotłem dwufunkcyjnym, z kotłem jednofunkcyjnym, instalacja z ogrzewaniem podłogowym, instalacja z kolektorami słonecznymi Rury instalacji c.o.…
Ogrzewanie gazowe to wysoki komfort oraz bezobsługowe użytkowanie, które jest również przyjazne środowisku naturalnemu. Warunkiem bezpiecznego działania instalacji gazowej jest jej prawidłowe wykonanie przez profesjonalistów uprawnionych do ich wykonywania. W…
Domowa instalacja wodno-kanalizacyjna zapewnia na co dzień niezbędny komfort użytkowania. Dobrze wykonana instalacja wodno-kanalizacyjna nie może się przede wszystkim zatykać, hałasować, ani wydzielać nieprzyjemnych zapachów. Standardowa instalacja składa się z zespołu przewodów rurowych…
Płaskie kolektory słoneczne mają na celu przetworzenie energii słonecznej na energię cieplną. Technologię tę stosuje się zazwyczaj w budynkach mieszkalnych, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę bezpośrednio przekłada się na wysokość…
Kolektor próżniowo-rurowy swoją nazwę zawdzięcza konstrukcji opartej na wykorzystaniu rur próżniowych, które pozytywnie wpływają ma działanie kolektora. Wybierając tę instalację kolektorów słonecznych możemy mieć pewność, że zyski ciepła z instalacji…
Instalacja kotłowni gazowych to bardzo komfortowe i wygodne w obsłudze rozwiązanie. Przede wszystkim kotły gazowe są zazwyczaj dużo mniejszych wymiarów niż te na paliwa stałe. Co więcej, nie trzeba do nich dokładać…
Decydując się na instalacje kotłowni olejowej należy przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej lokalizacji kotła. Kotły olejowe o mocy do 30 kW mogą być instalowane w pomieszczeniach nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi, na…
Kotłownie pelletowe pozwalają na ograniczenie kosztów ogrzewania o kilkadziesiąt procent w porównaniu do instalacji zasilanych tradycyjnym paliwem (olej opałowy, węgiel, gaz ziemny). To niezwykle nowoczesne, łatwe w obsłudze i efektywne rozwiązanie…
Paliwa stałe to zazwyczaj węgiel kamienny, drewno jako szczapy, zrębki, brykiety, ekogroszek oraz takie paliwa, jak wierzba energetyczna i zboża energetyczne. Wybierając kocioł na paliwo stałe, najważniejszy jest rodzaj paliwa. Przed zakupem warto…
Ogrzewanie grzejnikowe, czyli element ogrzewania centralnego, ma zastosowanie właściwie w każdym przypadku. Najważniejszym jego elementem są same grzejniki, od których w głównej mierze zależy efektywność ogrzewania pomieszczeń. Do ogrzewania domów…
Ogrzewanie nadmuchowe inaczej nazywane jest ogrzewaniem powietrznym. Dzięki inwestycji w ten system ogrzewania, otrzymujemy gwarancję mniejszego zużycia energii oraz niskiej awaryjności systemu, przy jednocześnie wysokim komforcie użytkowania. W ogrzewaniu nadmuchowym gwarancją…
Podstawowym wyznaczniki prawidłowego funkcjonowania ogrzewania podłogowego jest wykonanie i podłączenie instalacji grzewczej przez wykwalifikowane i uprawnione do tego osoby. Aby zaoszczędzić późniejsze koszty, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego należy zaplanować już…
Ogrzewanie ścienne działa analogicznie do ogrzewania podłogowego. Może ono funkcjonować jako samodzielne źródło ciepła lub też jako uzupełnienie niewystarczającego ogrzewania podłogowego (np. ze względu na zbyt małą dostępność powierzchni grzewczej).…
Pompa ciepła, to mówiąc najprościej maszyna służąca do przepływu ciepła z obszarów o niskiej temperaturze do obszarów o temperaturze wyższej (czyli odwrotnie, niż przepływ ten odbywa się naturalnie). Pompy ciepła…
Pompę ciepła gruntową, jak sama nazwa wskazuje, stosuje się do ogrzewania domu ciepłem pobieranym z gruntu. Pompy ciepła są obecnie zautomatyzowane,napędzane energią elektryczną. Ta pompa ciepła przeznaczona jest do ogrzewania…
Powietrzne pompy ciepła zyskują coraz więcej zwolenników głównie dlatego, że ich montaż jest prostszy, tańszy i szybszy od pomp ciepła czerpiących ciepło z gruntu lub wody. Koszt budowy instalacji z powietrzną pompą ciepła…
Rekuperacja powoli staje się wymogiem przy współczesnym systemie budownictwa. Szczelne okna i drzwi powodują, że proces samoczynnej wentylacji pomieszczeń staje się wręcz niemożliwy, co przekłada się bezpośrednio na występowanie pleśni…
Gwarancję oszczędności i bezpieczeństwa w kontekście systemów kominkowych daje połączenie dwóch czynników - dobry kocioł oraz odpowiednio do niego dobrany system kominowy. Jako, że komin zawsze wznosi się przy budowie domu, decyzję…
Energia pochodząca z promienie słonecznych to niewyczerpalne źródło energii oraz dobrodziejstwo natury w jednym. Wykorzystywanie energii słonecznej do ogrzewania budynków to najlepsze świadectwo postępu i innowacji w dziedzinie proekologii. Wysokosprawne…
Jakość wody, która płynie w naszych kranach, wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i na nasz dom, sprzęty, armaturę, a przede wszystkim instalacje. Twarda woda jest źródłem wielu problemów, przez co bardzo często…